Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Tucniak, Medved a Snehuliak

Tucniak, medved, snehuliak

Ahojte. Vitajte pri mojom článku, pri ktorom budeme vyrábat tučniaky, medveda a snehuliaka

Mrazivá zima s ľadovými priateľmi

Quillingove tucniaky

Ako si vyrobiť snehuliaka

Snehuliak materiál:

1.bežový pásik z mäkkého papiera, široký 2,5cm a dlhý 8cm.

2.biely pásik na hlavu

3.dve biele pásiky na telo

4.dve polovičné biele pásiky na ruky

5.čierny pásik na klobúk

6. na striešku treba tenký prúžok čierny

7.oranžový pásik  ¼ na nos

8.2 hnedé pásiky

9.dve pohyblivé oči s priemerom 6cm

Pre vyrobenie hlavy snehuliaka omotajte jeden pásik na obvod 2,2 cm. Telo vyrobte z dvoch zlepených pásikov, ktoré namotajte na obvod 3cm. Pre vyrobenie rúk namotajte dve ½ pásikov na obvod 1cm. Klobúk vyrobte z čierneho pásika, ktorý namotajte na obvod 1,4cm. Jednu jeho časť vytvarujte podľa obrázka tak, aby bola rovná v dĺžke 2cm. Pre vyrobenie striešky klobúka vystrihnite jeden 3cm dlhý pásik z mäkkého papiera a nalepte ho zospodu na klobúk. Pre vyrobenie nosa namotajte oranžovú ¼ pásika na obvod 1cm a stlačte ho do tvaru kvapky. Rukoväť metly vyrobte zo štyroch hnedých ¼ pásikov, ktoré pevne omotajte. Béžový pásik na dlhej strane viackrát nastrihnite do hĺbky 2cm a potom ho namotajte. Okolo neho nalepte jeden 4cm dlhý, hnedý pásik z mäkkého papiera.

Ako si vyrobiť tučniaka

Tucniak materiál:

1.biely pásik

2.čiernypásik + čierny pásik na hlavu

3.dve polovičné čierne pásiky

4.dve polovičné oranžové pásiky

5.jeden polovičný oranžový pásik na zobák

6.dve pohyblivé oči s priemerom 6cm

 Pre vyrobenie tela tučniaka zlepte dohromady po jeden biely a čierny pásik a namotajte ich na obvod 3cm. Pre hlavu namotajte čierny pásik na obvod 2,2cm, pre každé krídlo jednu čiernu ½ pásika Na obvod 1,7cm. Potom ich vyformujte do kvapky. Nohy vyrobte z ½ oranžového pásika, ktorý namotajte na obvod 1,4cm a vyformujte ho podľa obrázka. Pre zobák namotajte ½ oranžového pásika na obvod 1,3cm a vyformujte ho do trojuholníka.

Ako si vyrobiť ľadového medveďa

Materiál:

1.biely pásik

2.dva biele pásiky na telo

3.dva polovičné biele pásiky na nohy

4.jeden polovičný biely pásik na uši

5.jeden polovičný biely pásik na chvost

6.¼ čierny pásik na papuľu

7.dve pohyblivé oči s priemerom 6cm

Hlavu vyrobte z jedného bieleho pásik, ktorý namotajte na obvod 2,3cm. Pre telo zlepte dohromady dva biele pásiky a namotajte ich na obvod 3cm. Pre nohy namotajte dve ½ pásikov na obvod 1,4cm a vyformujte ich do obdĺžnika. Uši vyrobte z jednej ½ pásika, ktorý namotajte na obvod 1,4cm. Uši potom na jednej strane dlhej 1,5cm stlačte na rovno. Pre chvost namotajte ½ pásika na obvod 1cm, pre papuľu namotajte ¼ čierneho pásika.

Ako si vyrobiť ďalšieho tučniaka

Materiál:

  1. lepidlo
  2. magnet
  3. nožničky
  4. qullingovu paličku
  5. qullingové papiere (červene, biele, oranžové, tmavomodré )

Telo tučniaka:

Z bielych pásikov vyrobím telo tučniaka a to tak, že lepidlom nanesieme na pásiky lepidlo o koniec. Použijeme ich viac a potom namotáme na paličku pásiky a točíme v smere hodinových ručičiek. Prstami vytvarujeme telo. Pozrite sa na obrázok. Potom na telo použijeme jeden pásik tmavomodrý, ktorý omotám okolo tela a zalepíme. Vyrobíme si nohy, ruky, rolky z rôznej farby aj veľkosti. A prstami ich vytvarujeme. Pozrite obrázok. Na telo prilepíme lepidlom ruky a nohy. Ruky sme urobili z modrých pásikov, ktoré sme namotali na paličku a vytvarovali tak že sme ich stlačili o seba. A nohy sa robia tak isto ako aj ruky len použijete oranžové pásiky. Na telo nalepíme oči a nos. A potom nalepíme čiapku s brmbolcom. Na modrom papieri si vyrobíme obočie ale ja ani neviem ako sa to povie. Vystrihneme a nalepíme nad očami. Zoberieme si magnet a nalepíme lepidlom naňho vystrihnutý papier takej istej veľkosti ako je magnet.

Ciapka Tucniak Telo tucniaka

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.