Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Fallout 4 veci

Sprievodca Fallout 4: Zbohatnite, užívajte si a vyhoďte všetko do vzduchu! (bez podvádzania) 3. časť

Najrýchlejšia cesta k bohatstvu je poľnohospodárstvo.

Vzhľadom k tomu, že každý mutfruit stojí šesť caps, a môžeš zožať polia s päťdesiatimi alebo šesťdesiatimi stromkami, za pár minút, môžeš získať obrovské množstvo zátok s malou časovou investíciou, a tie zátky si kúpiš oveľa viac, pretože si tiež znížil ceny u obchodníkov za tovar o asi polovicu.
Vďaka talentu, charizmou 10 a všetkými zberateľskými vylepšeniami obchodu, tvoje plodiny majú hodnotu asi štyri-krát toľko, ako na začiatku hry.

Pre porovnanie, som strávil asi 45 minút zberom plodín aby som vytvoril pôsobivý screenshot mojej postavy predávajúcej obrovské množstvo mutfruitu pre tento článok. Zozbieral som 970 mutfruitu, rovnako ako asi 400 Tato a 180 kukurice (corn) behaním medzi mojimi osadami, čo je oveľa viac, než som zvyčajne zarobil za niektoré questy.
Nakúpil som päť fusion cores, 50 hliníka, 150 munície do cryolatora, nejakú gamma ammo, celú jeho zásobu .45 ammo, .308 ammo a všetky jeho najlepšie granáty. Mal som ešte dosť plodín aby som k tomu kúpil aj všetky blood packs od všetkých obchodníkov v Diamond City, shipment of cloth, antiseptic shipment a niektoré drogy. Tento nákup ma vyšiel asi toľko ako som dostal z questov alebo som našiel až po lvl 35.

Čo kúpiť, a kde to kúpiť
Existuje niekoľko miest, s veľa obchodmi blízko pri sebe, ale ja dávam prednosť obchodom v Diamond City, pretože doktor tam predáva antiseptic a predajca zbraní má hliníka. Budeš potrebovať veľa antiseptic pre tvorbu stimpackov a mnoho hliníka pre upgrade zbraní a opravy Power Armor.

Je lepšie si kúpiť bloodpack a antiseptic ako stimpacky, pretože tvorba tvojich vlastných liečiv ušetrí asi 10 zátok (alebo 1.7 mutfruit), ak dostaneš svoje antiseptic z obchodu, a výrazne viac, ak kupuješ lacný odpad (junk), ktorý môže byť spracovaný na antiseptic, ako napr. Abraxo cleaner, turpentine a toothpaste. Tiež dostaneš 13 exp zakaždým, keď vytvoríš stimpack. Avšak, predajcovia zvyčajne majú asi 10 stimpackov, a len 2-4 bloodpacks, takže ak chcete rýchlo prísť k množstvu stipmackov najrýchlejšie je kúpiť už hotové.

V Diamond City, môžete si tiež kúpiť liečívá od obchodníka s junkom, od doktora a drogového dealera. A to všetko bez prekročenia dverí s loadom, takže budeš mať široký výber z čoho vyberať. Bohužiaľ, je veľmi zriedkavé aby obchodníci mali Grape Mentat.

Aj predavač zbraní aj odpadu majú na predaj Fusion Core, pričom obchodník so zbraňami ich má zvyčajne po pä kusov.

Obaja dodávatelia skladujú veľké množstvo rôznych typov munície. Ak používaš laser rifle alebo combat rifle, už nikdy sa nebudeš musieť uchýliť k použitiu pištole alebo pipe gun, kvôli nedostatku munície. Predajca zbraní má zvyčajne aj 150 munície pre Cryolator, ale aj tak je to veľmi drahé dať 12 zátok za výstrel aj po všetkom tom znížení nákladov, takže budeš si asi chcieť ušetriť nejakú tú muníciu pre najťažších nepriateľov. Dodávatelia tiež majú pulse grenades a cryo grenades, rovnako ako menej exotické výbušniny ako frag grenades a molotove koktaily, takže už sa nebudeš musieť báť o to, že nebudeš mať ako spraviť riadny ohňostroj.
Predajca junku tiež predáva mnoho dobrých vecí, ktoré obsahujú vzácne komodity, ako sú circuitry, aluminum, crystal a nuclear material.
Poznámka: Na fórach niektorý hráči tvrdia, že ak nešrotuješ svoj odpad sám, dochádza k stratám materiálu ak to spraví Workshop za teba. Mne šrotoval Workshop v poriadku a myslím, že by som zabil polovicu herného času šrotovaním ak by som si mal všetko šrotovať sám.

Späť: 2. časť       Ďalej: 4. časť

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Hry

Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.