Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Mutfruit pole

Sprievodca Fallout 4: Zbohatnite, užívajte si a vyhoďte všetko do vzduchu! (bez podvádzania) 2. časť

Najrýchlejšia cesta k bohatstvu je poľnohospodárstvo.

Odporúčam usporiadanie Mutfruit stromčekov v radoch, takže môžeš rýchlo zožať veľa ovocia tým, že jednoducho bežíš medzi nimi a stláčaš tlačidlo interakcie (Prednastavené E pre PC). Každý osadník môže spravovať šesť kríkov, takže je celkom ľahké mať viac osád, z ktorých každá produkuje po päťdesiat Mutfruitu.
Plodiny sa respawnujú veľmi rýchlo. Obyčajne zožnem päť svojich najlepších sídiel, potom odpočinok 24 hodín a znova. Na PS4, to trvá asi 20 minút pre farmu s asi 600 kusmi ovocia, ale na PC to môže byť rýchlejšie, a to najmä ak máte SSD, pretože vaše loadovacie časy budú kratšie, keď budete cestovať medzi osídleniami.
Rob to dookola a budeš sa topiť v ovocí. Teraz sa pozrime na to, ako maximalizovať zátky získané z nich.

Špecializuj svoju postavu
Prvá vec, ktorú musíš spraviť, je vymaxovať charizmu. Aby si to mohol spraviť, musíš mať základnú charizmu aspoň 6, pretože Charizma znižuje ceny dodávateľov a zvyšuje ceny, ktoré ti platia. 6 Charizma je tiež požiadavka pre perk Local Leader, takže je to veľmi užitočné dosiahnuť tento stupeň.
Ak máš 6 charizma, môžeš si dať Black-Rim Glasses (okuliare) a zvýšiť svoju charizmu o bod, oblek alebo šaty dajú +2 a v hre je ich mnoho. Ale dajú sa kúpiť aj u obchodníka s oblečením v Diamond City, ak ich nedostaneš inde. A nakoniec parochňa (Pompadour wig). Tak sa dostaneš na 10. Ak nejakú z tých vecí nemáš, nezúfaj, Pivo (beer) tiež dočasne zvýši charizmu o bod. Taktiež existujú aj klobúky, ale ja preferujem parochňu lebo je ľahšia.

Budeš tiež potrebovať dať body do perku Cap Collector, ktorý ti dá o 32% viac zátok a súčasne skresá ceny o 28%.
Pre úplnú maximalizáciu zisku z predaja budete musieť aj trochu cestovať. Existuje osem zväzkov časopisu Tales of a Junkyard Jerky Vendor, ktoré môžete v hre nájsť, rovnako ako Bobblehead, ktorý zlepšuje ceny pre nákup a predaj o ďalších 5 percent.

Niektoré časopisy sú na nebezpečných miestach, ale mali by si byť schopný ísť si po ne, akonáhle dosiahneš lvl 20. Asi si budeš chcieť zobrať aj svoj Power Armor, keď pojdeš na Big John’s Salvage, ktorý je zamorený Super mutantmi, a k vraku FMS Northern Star, ktorý je ďaleko na juhu, v oblasti, kde sa môžete stretnúť s nebezpečnými nepriateľmi ako Mirelurk King.

Predaj mutfruitu

Bobblehead a jeden z časopisov sú zamknuté zámkom úrovne master v Longneck Lukowski’s Cannery, ale jeden z vašich spoločníkov, Cait z Combat Zone, ti ju odomkne ak nemáš dostatočný skill.

A nakoniec, môžete použiť Grape Mentants, silná droga, ktorá zvýši tvoju charizmu o 5 a zlepší ceny v obchode o 10%. Problém s Mentantmi je v tom, že každý z nich vyžaduje 2 Hubflowers, ktoré, pokiaľ viem, sa dajú len nájsť v hernom svete, a majú mimoriadne dlhý respawn, čo znemožňuje efektívne farmenie vo veľkých množstvách.
Tiež sa zdá, že je limit na to, ako veľmi sa môžu ceny zmeniť. S charizmou 10 a všetkými ôsmimi časopismi, perkom Cap Collector a Bobblehead-om, Fusion Core stojí 241 caps, Grape Mentats zníži cenu nadol o jeden caps, na 240. Avšak súčasne Grape Mentats zvýši cenu, ktorú predajcovia budú platiť za každé Tato z 5 na 6, a cena za každý klas kukurice zo štyroch na päť, takže ak máš svoje poľnohospodárstvo zamerané aj na toto, rovnako ako na mutfruit, Grape Mentats má potom hodnotu pár stovák caps, ak sa práve valíte do mesta s inventárom plným plodín.

Späť: 1. časť      Ďalej: 3. časť

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Hry

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.