Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Fallout 4 Energozbroj

Sprievodca Fallout 4: Zbohatnite, užívajte si a vyhoďte všetko do vzduchu! (bez podvádzania) 1. časť

Najrýchlejšia cesta k bohatstvu je poľnohospodárstvo.

Fallout 4 je hra od spoločnosti Bethesda, a to znamená, že má zaujímavú a prepracovanú hernú ekonomiku. Môžeš zbierať mnoho surovín – niektoré bežné a iné vzácne – z ktorých môžete postaviť celé dediny, upgradovať zbrane a brnenia.

Hra obsahuje aj celý rad zbraní, ako Gamma Gun, Missile Launcher a Cryolator, ktoré sú devastujúce, ale ktoré vyžadujú, muníciu, ktorá je extrémne vzácna. Tvoj Power Armor ti poskytuje neskutočnú ochranu, ale potrebuje vzácne fusion core, ktoré sú roztrúsené po svete.

Pretože Fallout 4 je hra od Bethesda, obchodníci v hre majú nejakým spôsobom prístup k takmer nekonečnej zásobe všetkých najvzácnejších vecí. Problém je v tom, že, pokiaľ necheatuješ, za tieto vecičky si pýtajú nekresťanské množstvo zátok (caps). V dôsledku toho väčšina hráčov nebude mať dostatočné príjmy, aby si mohli kúpiť všetky.
Preto píšem tohto sprievodcu k vytvoreniu postavy a vybudovaniu osád, aby si maximalizoval svoje príjmy.

Budovanie osady
Množstvo zátok ktoré získaš zo zabíjania nepriateľov a robenia questov nikdy nebude dostatočné na financovanie tvojej bezodnej potreby surovín, munície a stimpackov. Našťastie, obchodníci vo Falloute budú s tebou s radosťou obchodovať. Tvojim cieľom je donútiť obchodníkov, aby vymenili svoje vzácne poklady za niečo, čo je bežné a obnoviteľné. Niečo ako plodiny, ktoré možno pestovať vo svojej osade.
Takže, mám pre teba jedno slovo. Len jedno slovo. Počúvaš?

Mutfruit.

Mutfruit je najviac lukratívna plodina ktorú môžeš pestovať. Stojí viac než ktorákoľvek iná plodina v hre, a váži len pätinu toho čo Tato a desatinu melónu alebo tekvice. Jedinou nevýhodou je, že stromčeky Mutfruitu zaberajú veľa miesta a ovocie je ťažké vidieť, keď zbežne prechádzate cez záhradku v snahe zožať svoju úrodu. V dôsledku toho, Tato a kukurice sa rýchlejšie zbiera, ale kukurica stoja len dve tretiny toho a Tato zaplní tvoj inventár veľmi rýchlo.
Tu je spôsob, ako si zarobiť na silnej stránke Mutfruit a popasovať sa s ťažkosťami.

Budete potrebovať špecializovať štyri alebo päť osád k produkcii veľkého množstva plodín. K tomu je potrebné poskytnúť dostatok vody, postelí a ochrany (defense), aby bola veľká populácia šťastná.

Spacáky sú najlacnejšie postele, a zaberajú najmenej miesta. Porozhadzuj pár tuctov po zemi. Zas nie úplne náhodne, pekne vedľa seba na jedno miesto. Určite nebudeš potom chcieť strácať čas s premiestňovaním spacákov. Postav pár automatických strieľní (turret) po obvode osady, postav pár púmp a môžeš ísť. Nezabudni postaviť rádiomaják aby si prilákal viac osadníkov a elektrický generátor pre napájanie majáka. To je všetko na teraz.

Perk Local Leader ti umožní priradiť jedného osadníka z každej osady na vytvorenie zásobovacej linky, ktorý ti umožní prístup k zásobám zo všetkých svojich dielní (workshop), takže bude oveľa ľahšie budovať veci v tvojej novej osade. Tento perk stojí za to, ale môžeš radšej investovať inde a ťahať všetky svoje veci so sebou.

Ďalej: 2. časť

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Hry

Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.