Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Quillingove srdiecko

Qulling – Valentínske srdiečko

Srdiečko

Quilling Srdiecko

Ahojte. Vitajte pri mojom ďalšom článku. Za chvílu príde ten deň, keď budete chcieť potešiť svoju lásku. Nemusíte mu nič kupovať, stačí ak mu vyrobíte srdiečko na Valentína. Dám Vám 3 nápady na výrobu srdiečka.

1. Typ:

Výška srdiečka: 6cm

Materiál na vyrobenie srdiečka:

 1. Červené pásiky
 2. LepidloPriprava materialu
 3. Žlté pásiky (9 kusov)
 4. Zelené pásiky (9 kusov)
 5. Quillingové pero
 6. Červený papier
 7. Nožnice
 8. Ceruzku
 9. Špendlíky
 10. Šablóna
 11. Polystyrénové srdce

Najprv začneme vyrábať kvietky, ktoré urobíme zo žltých a zelených pásikov, ktoré rozstrihneme na polovicu. Zalepíme ich na koncoch pásikov. Vznikne nám teda jeden zelenožltý pásik. Mali by sme ich mať 18. Potom ich začneme točiť pomocou quillingovej paličky na obvod 8mm. Stred kvietka vyrobíme z jedného polovičného červeného pásika, ktorý namotáme na obvod 6mm. Všetko zlepíme a vznikne nám kvietok. Ked sa Vám nebudu dat zlepit musite ich zatlacit silno o seba. Ďalej pokračujeme a urobíme zvyšne zelenožlté pásiky a tak nám vzniknú 3 kvietky, ktoré potom neskôr použijeme. Zoberieme si červené pásiky a začneme ich točiť s quillingovou paličkou na obvod 15mm. Vytvarujeme ich do podoby kvapky. Kvapku vyrobíte tak, že jednu stranu kruhu zovrite palcom a ukazovákom, aby vznikla špička. Začiatok papierového pásika pripevnite trochou lepidla na špicu oproti ležiacej strany. Ked budete potrebovat aj menšie kvietky urobite ich z polovičných cervených papierikov ktore roztocite same a tak ich potom zlepite. Potom zoberieme polystyrénové srdce a začneme ho obkresľovať na červenom papieri. Vystrihneme ho nožničkami. Zoberieme si polystyrénové srdce a začneme prikadát kvietky a to tak, že zapichneme špendlík do stredu kvietka. Potom začneme lepiť červené pásiky okolo kvietku. Najlepšie je keď si už urobíme okraje srdca nalepením červených kvapiek o konce a samozrejme špendlíkmi tvarujeme a držíme, aby všetko bolo pokope spolu. Samozrejme Vám nemôžem povedať, že koľko asi takých čeveních kvapok máte zrobiť. Je to vždy len na odhad. Keď to všetko spojíme a zlepíme vytvorí sa srdce zo špendlíkov, ktoré dáme dolu. Ešte nakoniec nájdeme si jeden tvrdý papier na ktorý nalepíme vystrihnuté červene srdce. Vytvorené srdce a šablona vyrobeného druhého srdca z tvrdým spodkom zlepíme spolu. A tak teda vznikne už srdce. Priložím Vám ešte jednu fotku iného srdca ktoré som vyrobila.

obkreslene srdiecko vykladame polystyrenove srdiecko papierom Quilling hotove srdiecko

2. Typ:

Pre vyrobenie druhého srdiečka budete potrebovat tento materiál:

 1. pásiky (je na Vás, že akú farbu si zvolíte, či bude červená alebo ružová)
 2. nožnice
 3. lepidlo
 4. qullingovu paličku

Zoberieme si červený papierik  a vytvarujeme ho do tvaru srdca kde na konci zatočíme paličkou aby nám vznikol kruh. Zlepíme to spolu. Potom začneme lepiť do vnútra srdiečka papieriky, najprv na pravú stranu, ktoré odstrihneme na tú velkosť aby sa nám zmestili do srdiečka a na konci ich trochu zahneme aby sme vedeli ich zalepiť a upevniť na jeden bod. Lepíme obidve strany papierika. Nalepíme ich tam asi približne 5 pásikov. Môžme si pomocť aj s paličkou aby sa nič k sebe neprilepilo. Potom začneme lepiť ľavú stranu. Nalepíme tam takisto 5 pásikov, ktoré s qullingovou paličkou na konci začneme točit a vytvoríme kruh, ktorý nasledne do vnútra srdiečka nalepíme. Pomáhať si môžte aj s paličkou alebo čím budete chcieť aby sa Vám nelepilo o seba.

Quilingove srdiecko zaciatok Hotove srdiecko

 3. Typ:

Materiál na vyrobenie tretieho srdiečka

 1. pásiky (červené, žleté, zelené, modré)
 2. lepidlo
 3. qullingova palicka
 4. šablona
 5. biely papier

Zoberieme si červený papierik  a prilepíme ho bočnou stranou na biely papier. Zoberieme si druhý červený papierik a prilepíme ho tiež na biely papier ku tomu prvemu a vytvorime srdce. Potom začneme točit papierikmi na obvod aký Vy budete chcieť, aby sa papierik roztvoril. Vyrobime si ich toľko koľko ich bude nutné. Začneme ich lepiť do vnútra srdiecka. Lepidlo nanášame na dolnú alebo hornú stranu a prilepíme ich na biely papier. Hotovo. To by asi malo byt už všetko. Je to na Vás, že aké srdce chcete mať, či hrubé alebo tenké.

Quillingove srdiecko obrys Vyplnene quillingove srdiecko

Ahojte

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.