Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
vajicko na stojane

Qulling: Ako si vytvoriť stojan pod vajíčko alebo guľu.

Ahojte. Dneska som si pre Vás pripravila ako vyrobiť niečo pre Vás alebo pre známych len tak na potešenie. Rozmýšľala som, že neskôr sem pridám aj videa aby ste lepšie to skôr videli ako len čítali alebo pozerali na obrázok. Ja napríklad sledujem veci čo sa vyrábajú z youtube. Ale teraz je to teda povediac moja vlastná tvorba. Budeme vyrábať stojan pod vajíčko alebo guľu aby tieto dve veci mohli na niečom stáť, aby neboli položene len tak na poličke.

Priprava materialu

Na vyrobenie takéhoto stojana budeme potrebovať:

  1. Pásiky (ľubovoľnej farby) buď jednofarebne alebo dvojfarebne alebo aké vy sami budete chcieť.
  2. Lepidlo
  3. Nožnice
  4. Guiilinogava palička
  5. Kruhová šablóna
  6. Kelímok

aby mal stoceny papier spravny rozmer Obkladam kelimok

Najprv si zoberieme pásiky ja mam tyrkysovú a svetlomodrú. Zo svetlých papierikov začnem vyrábať kruhy na obvod 15mm a spojíme konce pásikov na ktoré nanesieme lepidlo, stačí len malo lebo potom sa ti začnú lepiť prsty aj papier a potom ich začnčneme formulovať do tvarov buď listu alebo kvapky. Ja budem tvarovať do listu. List vyrobíte takto: Kruh stlačíme na dvoch oproto sebe ležiacich stranách.
obkladam kelimok inym vzorom prvy vzor

Potom ked vyrobíte dostatocne množsto listov začneme ich lepiť spolu okolo kelímku. Aby ten stojan nebol len taký fádny z jednej modrej farby, pridáme tam aj tyrkysovú farbu, z ktorej budeme vyrábať malé kruhy v obvode 9mm. Tyrkysové pásiky najprv zložíme na polovicu a odstrihneme s nožničkami. Listy začneme lepiť najskôr o seba za konce listov a potom všetko dohromady okolo kelímka tak aby nám vznikol kruh. Na kruh začneme lepiť malé tyrkysové kolieska ktoré lepíme tiež okolo kelimku. Môžu Vám vzniknúť až dve typy stojanov. Tak to je asi už všetko čo som chcela napísať. Ahojte a teším sa, že ste si prečítali môj článok a keď chcete tak som si teraz vytvorila malý kvietok z tých zalepených listov. Pridám Vám tu aj fotku.

hotovy stojan

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.