Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Sovicka privesok

Qulling- Ako si vyrobiť sovičky aj prívesok

Ahojte. Vitajte pri mojom článku pri ktorom sa zameráme na výrobu sovičiek. Pripravili sme si až dve typy sovičiek. Každá z nich je niečím výnimočná.

sovička

1.Typ: Ako si vyrobiť sovičky.

Materiál na vyrobenie sovičky:

 1. qullingová palička
 2. lepidlo
 3. šablona
 4. farebný papier
 5. čierny papier na nos

Najprv si ideme urobiť oči. Zoberieme si zelený pásik a odstrihneme ho na polovičku potom zoberieme svetlejší pásik a odstrihneme ho na polovičku. Máme teda dve polovičné pásiky a jeden biely pásik, ktorý zlepíme lepidlom dohromady. Zoberiete si qullingovu paličku a začnete točiť pásiky až do konca a namotáte ich a zalepíte lepidlom. Ideme si spraviť teraz nos. Zoberieme si čierny pásik, ktorý tiež odstrihneme na polovičku a paličkou ho namotáme na obvod 8mm. Potom si ideme urobiť telo sovičky. Zoberieme si zelený pásik, ktorý ohneme na dve strany. Prvú stranu začneme točiť paličkou a aj tu druhu začneme točiť tak isto ako na prvej strane až pokým sa obidve strany nedotknú o seba. Potom lepidlom prilepíte telo o nos. Zoberiete si ďalší zelený pásik natočíte ho na paličku a vložíte ho do vnútra medzi telo a nos a zalepíte to. Teraz ideme vyrábať krídla. Zoberieme si zelený pásik natočíme ho paličkou na obvod 14 mm. Zalepíme koniec. Vznikne nám kruh ktorý potom tvarujeme najprv do špicu, ktorý ohneme a druhý špic ohneme do druhej strany. Tu je obrázok.

sovicka kridelko

Samozrejme urobíme to ešte raz pre vyrobenie druhého krídla. Tieto krídla zalepíme lepidlom o telo sovičky. Môžete si pomáhať aj špendlíkmi, keď všetko zlepíte si dáte sovičku na tvrdý povrch do ktorého potom môžete aj špendlíky zapichovať. A nakoniec si ideme vyrobiť ušká sovičky. Zoberieme si polovičný zelený pásik ktorý na krajoch ohneme asi tak na 2cm. Ohneme to a vznikne nám ako keby písmenko M. A potom ho zalepíme medzi oči sovy. A už je to. Samozrejme sa to dá robiť aj v iných farbách.

sovicka3

2.Typ: Ako si vyrobiť prívesok sovičky

Materiál na vyrobenie druhej sovičky:

 1. ružový pásik
 2. čierny pásik
 3. žltý pásik
 4. lepidlo
 5. qullingová palička
 6. dve ružové pásiky
 7. dve fialové pásiky
 8. dve zelené pásiky
 9. žlté polovičné pásiky
 10. šablona
 11. prívesok

Začneme robiť najprv oči. Zoberieme si ružový, čierny a žltý pásik a lepidlom spojíme konce pásikov. Začneme točť qullingovou paličkou najprv čierný pásik, ktorý spojíme zo žltým pásikom a aj ružovým. Vznikne Nám jedno oko. Opakujeme to druhý krát, aby sme vyrobili aj druhé oko. Telo si spravíme tak že najprv si zoberieme dve ružové pásiky, ktoré paličkou natočíme a na konci  lepidlom zlepíme. Spravíme to tak isto len zoberieme dve zelené pásiky a spravíme to tak isto. A potom si zoberieme dve žlté pásiky a natočíme ich. Ešte si zoberieme jeden zelený pásik a qullingovou paličkou natočíte na obvod 12mm. Potom vytvoríme z ružového pásika ešte telo do ktorého dáte vyrobene ružové, zelené a fialové krúžky. Nohy sovičky vyrobíme tak, že zoberieme si štyri polovičné žlté pásiky a natočíme ich na obvod 7mm. Krídla si spravíte tak, že zoberiete si sivý papier a qullingovou paličkou natočíte na obvod 14mm a lepidlom spojite. A vytvarujete ho do tvaru kvapky. Opakovať to budete aj pri výrobe druhého krídla. Nakoniec si vyrobíme uši sovičky. Pripravíme si dve fialové pásiky a natočíme si qullingovou paličkou na obvod 12mm. A tvarujeme ho do kvapky, ktorý následné ešte ohneme v polovičke kvapky. Na to všetko, aby ste si to predstavili poskytneme Vám obrázok, pretože z čítania nemusíte pochopiť. A nakoniec ešte musíme vyrobiť z papierika otvor na prívesok. Zoberte si biely pásik a natočíme ho qullingovou paličkou a zalepíme lepidlom a urobíme ho tak aby sme mali veľký stred v bielom kruhu. A samozrejme zoberieme prívesok a zavesíme ho do vnútra bieleho kruhu. A už je to. Tak isto si môžete urobiť aj v iných farbách je to na Vás.

sovicka privesok

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.