Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Quillingove velkonocne vajicka

Quilling – Veľkonočné vajíčko

veľkonočné vajíčko

Quillingové veľkonočné vajíčko

Ahojte, za chvíľu príde čas, keď si na svoj stôl položíte veľkonočne zajačiky, kuriatka alebo vajíčka. Napadlo ma, že by ste si mohli veľkonočné vajíčko vyrobiť pomocou tejto techniky. Dám Vám viac rád, že ako si vyrobiť vajíčka. Vajíčka budeme vyrábať veľké, stredné alebo malé.

Prvý typ vajíčka:

Budeme vyrábať stredné vajíčko.
Výska motívu: 10 cm
Materiál na vyrobenie vajíčka:

Quillingové vajíčko materiál

 1. quilingová palička
 2. lepidlo
 3. qulingová šablona
 4. farebné pásiky
 5. špendlíky
 6. gumičky
 7. polystyrénové vajíčko
 8. ozdoby

Najprv z farebných pásikov vytvoríme kvietky, pri ktorých si zoberieme 5 pásikov ľubovoľnej farby. Môžete si vytvoriť farebné vajíčko alebo je na Vás, či nebude aj jednofarebné. Ale pri tomto type vajíčka by som Vám odporučila radšej robiť farebné vajíčko. Je omnoho krajšie ako to jednofarebné, lebo potom všetko splýva do jedného. Takže zoberieme pásik ľubovoľnej farby a začneme ho točiť quillingovou paličkou cez quillingovu šablonu na obvod. Je jedno na akú veľkosť si ho roztočíte pretože lupienky od kvietku môžete mat aj malé alebo veľké. Natočíte ho, urobí sa z neho kruh a zalepíte ho lepidlom na konci a spojite to. Do listu ho vytvarujete tým, že na konci ho stlačíte. Už v predchádzajúcom článku som písala o tom ako sa lístok vyrába. Potom tých 5 lístkov spojíme spolu s lepidlom a vznikne kvietok, ktorý môžme aj nemusíme ozdobiť pripáveným materiálom. Zoberieme si teda polystyrénové vajíčko a začneme prikladať kvietky naňho a lepíme ich spolu a aby nám to aj držalo môžeme použiť špendlíky a gumičky. Na vajíčko pridáme kvietky a zalepíme ich. Uistíme sa, že sú spojené so špendlíkmi a gumičkami. Zalepíme najprv jednu stranu a potom aj tú druhú. Ale necháme tam priestor pre vybranie polystyrénového vajíčka. Pri úvode som písala, že pri tomto type vajíčok môžeme vyrobiť aj malé vajíčko alebo stredné, ktoré som o tom písala ale aj veľké vajíčko pri ktorom použite omnoho viac materiálu ale samozrejme aj viac času.

Quillingové vajíčko výroba

Quillingové vajíčko výroba z boku

 Druhý typ vajíčka

Výška motívu vajíčka: 10cm

Materiál na vyrobenie vajíčkaquilingová palička

 1. lepidlo
 2. qulingová šablona
 3. farebné pásiky
 4. polystyrénové vajíčko
 5. špendlíky

Pri tomto vajíčku je postup trošku iný. Zmení sa tam len to, že pri tomto type je skôr dobre, keď nevyrobíme žiadne kvietky ale len slzičky ktoré lepíme a prikladáme na polystyrénové vajíčko. Pomáhame si špendlikmi, aby sa všetko dobre zlepilo dokopy. Môžeme použiť iné kvietky ktoré si vyrobíme. Tieto kvietky sa vyrobia tak, že zlepíme napríklad  jeden žltý pásik polovičný s druhým polovičným modrým pásikom. Zlepíte ich a zatočite ich ale ich nezvinte. Nechajte aby boli neroztočené a urobte si takých aspoň 6 kusov. Zlepte a do stredu nalepte ešte jeden napríklad červený pásik, aby vytvoril stred kvietka. Potom ďalej zlepite slzičky. To je najlepšie robiť z jedného materiálu napríklad žltej farby. Takže si zoberieme žltý pásik a zatočíme ho qullingovou paličkou na qullinogovej šablone na obvod 15mm. Zapichneme špendlíkom najprv o stred jeden kvietok a okolo neho začneme lepiť slzičky, ktoré sme si vyrobili. Napríklad ja nalepím zelene lístky. Potom okolo už len lepím žlté slzičky a snažím sa to robiť podľa šablóny vajíčka. Takto si najprv urobíme jednu polovičku vajíčka. Potom si urobíme aj druhú stranu. Všetko prilepíme a vznikne nám jedno vajíčko. Aj takto sa dá vyrobiť vajíčko malé, stredné alebo veľké. Potom sa dá vyrobiť nie len zo slzičky, či kvietkov ale aj z krúžkov. A ešte jedna rada: dá sa spraviť vajíčko aj tak, že urobíte otvor v strede vajíčka do ktorého vložite žlte kuriatko. Všeličo sa dá vyrobiť dokonca som videla ako niekto robí vajíčko aj z iného materiálu než sú len papieriky. Napríklad z nitiek alebo látky.

Quillingové kuriatko

Quillingové vajíčko

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.