Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
podstavec pod sviecku

QUILLING – umenie z papiera

Quilling

Čo to vlastne je? Je to krásne umenie pri ktorom vyrobíš čo len budeš chcieť. Napríklad: kvietky, motýliky, vianočné ozdoby, veľkonočné ozdoby, srdcia, zvieratká, hviezdy, pohľadnice, oznamy ku narodeninám čí meninám a všeličo rôzne. Ja vás zasvätím do vianočnej nálady. Pretože ešte nie je neskoro a môžte si spraviť pre seba či pre známych vyrobiť niečo malé na potešenie. Samozrejme musíte mať k tomu aj potrebné veci ako napríklad: guľaté paličky s priemerom 2,3 a 5mm, ceruzku, guma a lupienková pílka(pre urobenie drážok do guľatých paličiek) tu by som Vám dala radu stačilo by kúpiť si qulingove pero a nemusíte si potom nič sami vyrábať z paličiek. Potom treba nožnice, modelársky nôž s príslušnou podložkou alebo rezačku na papier, pinzetu, mäkký papier alebo kúpené pásiky z mäkkého papiera v rôznych farbách, tenká, vode odolná čierna fixka a červená pastelka, univerzálne lepidlo v tube alebo fľaštičke s tenkým hrotom, kovové pravítko (ak si quilingové pásiky vystrihnete sami), kruhovú šablónu (aby sa quillingové pásiky roztiahli do požadovaného priemeru).

Dám Vám návod ako si vyrobiť niečo z tejto techniky. Budeme vyrábať svietniky teda je to (kúzelná ozdoba na stôl). Na výrobu potrebujete tento materiál:

  • čajovu sviečku
  • 10 modrých pásikov z mäkkého papiera
  • 10 bielych pásikov z mäkkého papiera
  • modrý pásik z mäkkého papiera, široký 1,5cm dlhý 13cm
  • biely pásik z mäkkého papiera, široký 1cm a dlhý 13cm
  • ozdobné nožnice

Pre vyrobenie okraja svietnika ostrihajte jednu stranu 13cm dlhého bieleho pásika. Ozdobný mi nožnicami a nalepte ho na modrý pásik. Sviečku nim oblepte. Pre vyrobenie motívu hviezdy omotajte v strede päť 40cm dlhých, modrých pásikov na obvod 3cm. Biele kruhy vyrobte z jednej polovice pásikov a namotajte ich na obvod 1,2cm. Potrebujete päť kruhov. Potom vyrobte päť sŕdc. Každé srdce vyrobte z dvoch jeden a pol bieleho pásika, ktoré namotajte na obvod 1,6cm a nakoniec ich sformulujte do tvaru kvapky. Pre vyrobenie oblúkov vystrihnite bielu štvrtinu pásika a zložte ho na dĺžku 5,5cm. Zostávajúcich 7cm zlepte dohromady s prvým kúskom tak, aby vám vznikol polmesiac. Vnútorné, modré výhonky nad bielym kruhom vyrobte z jednej štvrtiny pásika, ktorý v strede zložte a ktorého obe polovičky namotajte smerom dovnútra až na 2cm. Týmto spôsobom vyrobte 5 výhonkov. Pre vyrobenie vonkajších modrých výhonkov namotajte 10 jedno štvrťových pásikov až na 2cm. Konce vytočte do rovnakej strany. Teraz zlepte všetky diely podľa obrázka. Nakoniec nalepte čajovú sviečku na stred strednej hviezdy.

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.