Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Lotosovy kvet

Quilling – Ako si vytvoriť orgován a lotosový kvet

Orgován

Vítam Vás pri mojom článku pri ktorom budeme vyrábať kvety. Na dnes som si pre Vás pripravila ako vyrobiť z papiera orgován a lotosový kvet. Ako dobre vieme orgovány sú voňavé kvietky, ktoré kvitnú na jar. Vadčšinou sú týchto farbách: biele, ružové a fialové. Dneska budeme vyrábať z ružovej farby nakoľko fialové papieriky nemám. Samozrejme sa dá aj z iných papierikov to vyrobiť.

Výška motívu 15cm.

Materiál na vyrobenie kvietka:

1. lepidlo
2. ružový pásik v rozmere 6×29 cm
3. zelený pásik v rozmere 6×6 cm
4. zelený pásik v rozmere 6x 29 cm
5. quillingová palička
6. pravítko
7. nožnice
8. špilka

Najprv zoberieme ružový pásik ktorý sme najprv museli vystrihnúť o rozmeroch 6 x 29cm. Zložíme ho ale nie na polovičku ale len trochu a začneme strihať nožničkami ružový papier na strapce. Potom keď už mame ostrihane všetky strapce, zoberieme si qullingovu paličku a začneme tie strapce natáčať. Každý jeden rad za radom. Snažíme sa aby boli zatočene rovnako. Keď to už budeme mať, zoberieme si zelený pásik v rozmere 6×6 cm, ktorý zložíme na harmoniku a zložené to striháme do špicov, aby keď to rozviniete to vyzeralo ako špicatá tráva. Zoberieme si tiež zelený pásik v rozmere 6x 29cm ktorý natočíme na špilku a začneme točiť až pokiaľ cely pásik neminieme a na konci ho samozrejme zalepíme. A jeden koniec odstrihneme. Nakoniec na zelený pásik ktorý je už zatočený špilkou nanesieme lepidlo a začneme točiť ružový pásik, ktorý sme si vyrobili. Točíme ho dovtedy pokým to celé neminieme a tiež na konci to zalepíme lepidlom. Nakoniec keď už mame kvietok aj stonku tak nalepíme aj tie lístky zelene čo vyzerajú ako tráva a nalepíme ich okolo kvietku a na stonku. Ešte môžeme trochu lístky zakrútiť aby dobre stáli.

Priprava papiera na orgovan vyroba stonky dokoncenie stonky nasadenie kvetu orgovaqnu priprava listov na orgovan Hotovy orgovan

Ako si urobiť krásne papierové lotosové kvety.

Materiál na vyrobenie:

  1. farebný papier,
  2. 5 palcov x14 palcov novinových prúžkov,
  3. kvetinová páska,
  4. akýkoľvek druh lepidla,
  5. nožnice,
  6. pravítko,
  7. ceruzka,
  8. zelená pastelka

Vezmite si jeden papier o rozmere 4 x 4 cm a zložte ho diagonálne z rohu do rohu, ako je znázornené na obrázku. Roh znova za roh prehnite v polovici, ako je znázornené. Podstate by ste mali asi tak približne 3x ohnúť. Keď už to mate ohnute dosť, môžete si nakresliť krivku v tvare plátku, ako je znázornené a striháte pozdĺž linky. Uistite sa, že ste to dobre odstrihli a mala by vzniknúť mala diera a v ňom 8 okvetných lístkov. Opatrne to otvárajte aby ste nič nezničili. A urobte malý rez medzi okvetné lístky špičkou nožníc. Uistite sa, aby neboli príliš blízko ku stredu a pozrieme sa, že ako to bude vyzerať. Preložte každý plátok v strede a vytvorte tak krajší kvietok. Opakujte tieto kroky pre zvyšok kusov. Skupina kvetov podľa veľkosti- Máme 4 veľké a 2 malé kvety. Vezmite jeden veľký kvet a otočte ho. Použite lepidlo na jednu polovicu plátku. Držte ju na polovicu susedného plátku, ako je ukázané. Opakujte na všetky lístky. Po nalepení všetkých lístkov, držte všetko spolu aby sa neodlepili. Vezmite malú kvetinu a použiť lepidlo v stredu. Umiestnite veľkú kvetinu na vrchol. Uistite sa, že lístok na spodnej vrstve, je v strede dvoch lístkov v hornej vrstve. Ďalej lepidlom lepíte ďalšie dva veľké kvety. Ďalej prilepte malý plátok. Vezmite púčik a prilepte ju v stredu. Uistite sa, že lepí lepidlo na spodnej časti zárodku. Držte ju a tlačte ju na malú chvíľu. Počkajte pokým to vyschne. Potom zoberte 5×14 novinový papierový prúžok a rolujte ho, ako je znázornené. Keď je kvetina už úplne suchá, urobte otvor do diery s ceruzkou. Naneste trochu lepidla na novinový papier a opatrne vložte do otvoru kvetu .Tlačte nadol. Pokrytie papier kvetinou páskou alebo zeleným papierovým prúžkom. Ohnite stopku mierne a dajte jej tvar. Ak chcete vytvoriť list, zoberte si 3X7 palcový zelený papierový prúžok a preložte napoly. (Možno budete chcieť vziať tmavšie zelenú pásku, než to, čo som ja použila. Nakreslite krivku pomocou ľubovoľného kruhového objektu ako napríklad tanier, ktoré nie príliš malý (ja používam 7 palcový priemer ). Nakreslite malý rovný riadok ako je znázornené na obrázku . Odstrihnite to čo ste si nakreslili a potom pomocou ceruzky ohnite list v strede. Urobte toľko lístkov, koľko chcete a arradzujte ich do vázy alebo nádoby. Usporiadajte ich tak ako sa Vám to bude páčiť.

Cervene papierove trojuholniky Strihanie papiera Znacenie papiera Strihanie papiera Lepenie papiera Takmer hotovy lotosovy kvet
lotosový kvet

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.