Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Pohladnica s Mikulasom a cizmami

Pohľadnica

Pohľadnica s Mikulášom a Pohľadnica s čižmami

Pohladnica s Mikulasom

Výška motívu: pohľadnica s Mikulášom asi 14,5 cm.
Pohľadnica s čižmami asi 20 cm.

Pohľadnica s Mikulášom

Materiál
1. 8 červených pásikov z mäkkého papiera
2. 4 pásiky z mäkkého papiera vo farbe koze
3. 10 bielych pásikov z mäkkého papiera
4. Čierny pásik z mäkkého papiera
5. Čierny pásik z mäkkého papiera, široký 5 mm
6. Biely pásik z tvrdého papiera, široký 1 cm
7. Tvrdý papier vo farbe slonovej kosti, formát A3
8. Zvyšky červeného a tmavozeleného tvrdého papiera
9. Stužka červenej farby široká 7 mm, dlhá 40cm.
10. Quillingové paličky s priemerom 2 mm a 5 mm.

Pre pohľadnicu vystrihnite jeden obdĺžnik (29 x 14,5 cm) a jeden štvorec (10 x 10cm)
Z tvrdého papiera vo farbe slonovej kosti, jeden štvorec (12 x 12 cm) z červeného tvrdého papiera a ešte jeden štvorec (11 x 11 cm) zo zeleného tvrdého papiera. Pohľadnicu v strede zložte a štvorce nalepte tak, ako je zobrazené. Potom nalepte asi 5 mm od okraja zelene a červené pásiky z mäkkého papiera. Nakoniec omotajte okolo pohľadnice stužku. Pre vyrobenie kabátika a čiapky namotajte 51 červených ⅛ pásikov na obvod 7 mm a na koncoch ich stlačte do špice. Pre vyrobenie tváre omotajte pevne jedenásť ¼ pásikov vo farbe kože. Pre vyrobení rúk namotajte dve ½ pásikov vo farbe kože ( palička s Ø 5 mm). Bradu a kožušinu na čiapke vyrobte z 36 bielych ⅛ pásikov, ktoré namotajte na obvod 6 mm. Pre nasadene časti brady namotajte po jednom pásiku na obvod 15 mm a vyformujte ich o kvapky. Kožušinu na kabáte vyrobte z 11 bielych ¼ pásikov, ktoré namotajte na obvod 8 mm a vyformujte ich do kvapky. Pre vyrobenie topánok omotajte okolo paličky s Ø 5 mm dve čierne ½ pásikov. Nos vyrobte z ½ červeného pásika, ktorý omotajte okolo paličky s Ø 2 mm. Pre vyrobenie očí omotajte okolo dva 6 cm dlhé čierne pásiky široké 5 mm tak pevne okolo paličky s Ø 2 mm, ako je to možné. Pre vyrobenie strapca omotajte okolo paličky 10 cm dlhý a 1 cm široký pásik z tvrdého papiera a koniec pevne prilepte. Potom ho na hornom okraji niekoľkokrát nastrihnite až na zvyšných 3 mm a rozstrapaťte ho. Teraz nalepte časti Mikuláša podľa obrázku na pohľadnicu.

Pohľadnica s čižmami

Materiál
1. 4 červené pásiky z mäkkého papiera
2. 2 biele pásiky z mäkkého papiera
3. Červený tvrdý papier, formát A4
4. Tvrdý papier vo farbe slonovej kosti, formát A4
5. Zvyšok zeleného tvrdého papiera
6. Červená stužka široká 7 mm, dlhá 55cm
7. Ozdobne nožnice

Z červeného tvrdého papiera vystrihnite štvorec ( 20 x 20 cm ) a z tvrdého papiera vo farbe slonovej kosti obdĺžnik (17 x 20 cm). V strede ich zložte, vložte do seba a zviažte spolu stužkou. Z červeného a zeleného tvrdého papiera vystrihnite ozdobnými nožnicami 6,5 x 6,5 cm veľké štvorce a z papiera vo farbe slonovej kosti štvorce veľké 5 x 5 cm. Nalepte ich na pohľadnicu. Červene pásiky nastrihnite na osminy a 32x namotajte na obvod 7 mm. Protiľahlé strany stlačte do spice. Zelene pásiky nastrihnite na štvrtiny a namotajte na obvod 8 mm. Vyrobte z nich podľa obrázku dve kvapky pre srdce a pásiky pre pätu a vyformujte ich do spice. Pre vyrobenie kožušiny na čižmy namotajte šesť bielych ¼ pásikov na obvod 9 mm. Potom všetko nalepte na pohľadnicu.

Pohladnica s cizmami

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.