Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
lienky

lienky a žabky

Ako sa vyrábajú lienky a žabky

Podľa prieskumu usudzujem, že sa Vám páči vyrábať skôr rastlinky, kvietky ako zvieratká. Samozrejme každého osobná vec. V dnešnom článku budeme vyrábať lienky a žabky. Prajem veľa zábavy. Ahojte v ďalšom článku.

Materiál na vyrobenie lienky. Typ 1:

 1. qullingovú paličku
 2. lepidlo
 3. šablonu
 4. červené pásiky 2 x
 5. nožnice
 6. 4 x čierne pásiky
 7. 1x polovičný pásik

Krídla lienky urobíme tak, že zoberieme jeden čierny pásik a jeden červený pásik a zlepíme dohromady lepidlom. Natočíme qullingovou paličkou a roztočíme na obvod 14mm. Druhé krídlo sa vyrobí tak isto. Potom ohnete kruh a vyformujete ho podľa obrázku. Hlavu lienky vyrobíme tak, že zoberieme čierny pásik natočíme ho qullingouvou paličkou a roztočíte na obvod 9mm. Tykadlá lienky spravíte tak , že si zoberiete jeden polovičný čierny pásik, ktorý ohnete v strede na jednu polovičku. Začnete točiť paličkou a vznikne Vám kruh malý a spravíte to tak isto aj na druhú stranu. Chvost lienky urobíte tak, že zoberiete jeden čierny pásik natočíte ho na obvod 9mm. A vyformujete ho do kvapky. Všetko zlepíte teda myslím tykadlá, hlavu, telo a chvost.

lienky

Materiál na vyrobenie lienky. Typ 2:

 1. 6 x červené pásiky
 2. lepidlo
 3. paličku
 4. fixku
 5. čierny pásik
 6. 1x polovičný pásik
 7. šablóna

Telo lienky vyrobíme tak, že zoberieme si 6 x červených pásik a všetkých 6 spojíte lepidlom dohromady. Zoberiete qullingovú paličku a natočíte to. Na konci zlepíte lepidlom. Neroztáčajte. A spravte vypuklinu. Zoberte si fixku a spravíte na tele čiernu čiaru a okolo čiary spravíte čierne bodky. Hlavu lienky vyrobíte tak, že zoberiete čierny pásik a qulingovou paličkou natočíte na obvod 9mm. Tykadlá lienky spravíte tak , že si zoberiete jeden polovičný čierny pásik, ktorý ohnete v strede na jednu polovičku. Začnete točiť paličkou a vznikne Vám kruh malý a spravíte to tak isto aj na druhú stranu.

Materiál na vyrobenie lienky. Typ 3:

 1. 2 x červené pásiky
 2. lepidlo
 3. qullingová palička
 4. čierny pásik a jeden polovičný pásik
 5. čierne bodky
 6. ceruzku
 7. nožnice

Telo lienky vyrobíme tak, že zoberieme si 2x červené pásiky a paličkou natočíme necháme trochu rozvinúť a lepidlom na konci zlepíme. Hlavu lienky vyrobíte tak, že zoberiete čierny pásik a qulingovou paličkou natočíte na obvod 9mm. Tykadlá lienky spravíte tak , že si zoberiete jeden polovičný čierny pásik, ktorý ohnete v strede na jednu polovičku. Na čierny papier si nakreslite ceruzkou bodky lienky a vystrihnite nožničkami. Potom ich nalepíte na telo lienky.

Ako si vyrobiť žabky

Materiál na vyrobenie žabky. Typ 1:

 1. qullingová palička
 2. lepidlo
 3. 2x pásiky bieleho mäkkého papiera
 4. 4x pásiky zeleného mäkkého papiera
 5. fixka alebo pohyblivé oči
 6. malý červený prúžok pre vyrobenie jazyka

Oči žabky vyrobíte tak, že zoberiete si biely pásik a natočíte na qullingovú paličku až do konca. Neroztáčate a na konci zalepíte lepidlom. Spravíte to potom ešte raz pre vyrobenie druhého oka. Zoberiete si buď fixku a nakreslite čiernou oko alebo zoberiete pohyblivé oči a nalepíte.

Telo žabky vyrobíte tak, že zoberiete si dve zelené pásiky a lepidlom ich spojíte o konce. Zoberiete si qullingovú paličku a natočíte pásik a necháte ho trochu rozvinúť. Potom ich stlačíte z jedného boku a vytvoríte špic a potom na bokoch stlačíte konce a vytvarujete ako keby trojuholníky. Nohy žabky urobíte tak, že zoberiete si zelený pásik natočíte ho na qullingovu paličku a ho roztočíte trochu. Na konci zalepíte lepidlom. Potom kruh vytvarujete do podoby kvapky. Vyrobíte si ich dve. Nohy prilepíte okolo tela žabky. Kľudne si môžete žabku položiť aj na biely papier a dokresliť tam buď ešte aj mihalnice alebo trávu na ktorej žabka sedia.

zabky

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.