Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Hviezdy

Hviezdy

Ahojte. Vitajte pri mojom ďaľšom článku. Dneska budeme vyrábať hviezdy.

Filigrámové hviezdy, krásne bielo-strieborne ozdobené.

Výška motívu:

Asi 10 cm.

Tento tip je pomerne zložitejši.

Materiál:

 1. 19 Bielych pásikov z mäkkého papiera.
 2. Zvyšok tvrdého papiera s bielo-strieborným vzorom.
 3. Strieborná šnúra s priemerom 15 cm, dlhá 30 cm.
 4. 50 Čírych kameňov s priemerom 4 mm.
 5. lepidlo
 6. quillingová palička
 7. nožnice

PREDLOHA:

Pre vyrobenie každého motivu vystrihnite podľa predlohy dvakrát stredovú hviezdu. Teraz namotajte päť pásikov na obvod 1,8 cm a vyformujte ich do kosoštvorcov. Nalepte ich ako rozperu na zadnú stranu vystrihnutej hviezdy. Druhú vystrihnutú hviezdu nalepte zhodne na to tak, aby bolo všetko 3 mm vysoko. Teraz namotajte zvyšné diely. Päť ¼ pásikov namotajte na obvod 9 mm a vytvarujte ich do kvapky. KVAPKA- jednu stranu kruhu zovrite palcom a ukazovákom, aby vznikla špička. Začiatok papierového pásika pripevnite troche lepidla na špicu oproti ležiacej strany. Desať ¼ pásikov namotajte na obvod 8 mm a vytvarujte ich do listov, protiľahlé konce vyformujte do špice. 15 ½ pásikov zložte v strede a namotajte päť pásikov na oboch koncoch az na zvyšok 1 cm, 1,5 cm a 2 cm smerom von. Päť ¼ pásikov až na 2,5 cm zvyšok pre stopky namotajte pevne okolo paličky. Pre vonkajšie špice hviezd vystrihnite päť 5,6 cm dlhých pásikov a v strede ich zložte. Teraz nalepte všetky diely podľa obrázka okolo hviezdy v strede. Začnite tým,že na spodný koniec nalepte až na 2,5 cm zvyšok namotaný pásik 1,5 cm dlhý výhonok a potom ho priamo nalepte podľa obrázka okolo stredovej hviezdy. Výhonky dlhé 2,5 cm nalepte nad kvapky. Výhonok dlhý 1 cm rozstrihnite na hrane a nalepte ho nad listy. Nakoniec nalepte kamene a potom zaveste hviezdu na šnúru.

TIP: Obmeňovanie. Vzorkované papiere s rôznymi efektmi dostanete kúpiť v príslušných obchodoch. Nechajte sa inšpirovať rôznymi výtvormi a obmieňajte farby papierov a kameňov.

Hviezdy s kryštálmi, ligotajú sa vo svetle
Hviezdy s kryštálmi, ligotajú sa vo svetle

Výška motívu:

asi 11 cm

Tento tip je pomerne náročný.

Materiál:

 1. 60 červených pásikov z mäkkého papiera
 2. červený mäkký papier, 5 x 8cm
 3.  kryštálové korále s priemerom 1 cm
 4. nylonová niť, dlhá 50 cm
 5. kryštálová kvapka, 4 x 2cm
 6. quillingová palička s priemerom 5 mm
 7. lepidlo

Najprv vytvarujte okraje dielov hviezdy z červených pásikov dlhých 20 cm. Zlepte ich do 24kosoštvorcov s dĺžkami strán 2,3 cm. Aby boli okraje pevné, oblepujte pásik tak dlho, až ho celý spotrebujete. Pre každú časť hviezdy namotajte štyri ¼ pásikov na obvod 8 mm a jednu ½ pásika na obvod ¼ cm a vyformujte ich do listov. Dve ¼ pásika zložte v strede, konce omotajte okolo quillingovej paličky smerom von tak, aby od stredu na každej strane ešte 1 cm kusy vystávali. Potom vlepte všetky diely do hrotov hviezd podľa toho, ako je to zobrazené, a po tri hroty zlepte dohromady. Tak vznikne osem častí hviezd. Pásiky z mäkkého papiera ( 5 x 8 cm ) pre vyrobenie stredu hviezdy omotajte okolo quillingovej paličky s priemerom 5 mm a koniec pevne prilepte. Teraz prilepte osem hrotov hviezd pomocou lepidla z lepiacej pištole alebo z hocijakého lepidla okolo stredu. Nakoniec zauzlite kryštálovú kvapku na 50 cm dlhú nylonovú niť a navlečte na ňu ešte jeden kryštálový koráľ. Niť prevlečte otvorom v strede hviezdy a zhora navlečte ešte raz kryštálový koráľ.

Tip: Obmeňovanie. Tieto hviezdy sú pekné vo všetkých farbách. Veľmi pekne to vyzerá, ak korále farebne zladíte s papierom. Tvary a veľkosti koráľov môžete, samozrejme, obmieňať.

Cervene hviezdy

Hviezdy

 

Výška motívu:

Asi 6 cm

Materiál:

 1. 5 bielych pásikov z mäkkého papiera
 2. číry kameň s priemerom 5 mm
 3. quillingová palička s priemerom 3 mm
 4. lepidlo
 5. dierkovač motívov, hviezda s priemerom 1 cm
 6. nylonová niť

Pre každý hrot hviezdy namotajte po jeden pásik mäkkého papiera na obvod 2,3 cm a vyformujte ho podľa, ako je to zobrazené. Potom nalepte všetky diely na seba a nalepte na špice ešte päť vytlačených hviezd. Do stredu hviezdy nalepte kameň. Pre zavesenie použite nylonovú niť.

Hviezda

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.