Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Kvet

Púpava, slnečnica a kvietok zo slamkou.

Ahojte. Vitajte pri mojom článku pri ktorom som sa rozhodla, že dneska budeme vyrábať kvietky a to napríklad púpavu, slnečnicu a aj kvet zo slamkou. Máme sa načo tešiť.

Ako si vyrobiť krásne kvety s názvom púpava.

Výška motívu: 5cm

Materiál na vyrobenie púpavy:

1. lepidlo

2. nožnice

3. žltý papier 5cm x 30cm

4. zelený papier 5cm x 15cm

5. pravítko

6. qullingovú paličku

Zoberieme si žltý papier a nožničkami striháme papier a odmeriame si pravítkom priemer 5x30cm Vystrihneme si také až 3x. Zoberieme nastrihaný papier a začneme strihať nožničkami papier na prúžky vedľa seba. Samozrejme urobíme to tiež 3x. Pomôcť si môžete aj tak, aby ste to nerobili po jednom stačí, keď spojite všetky 3 o seba a začnete vtedy strihať na strapce. Samozrejme dávajte pozor, aby všetky tri pásiky boli za rovno. Keď už máme všetko nastrihané zoberieme si zelený papier a pravítkom si nameriame priemer 5 cm x1 5 cm. Začneme strihať doňho zelene strapce v podobe trávy. Tak a je to. Zoberieme si qullingovu paličku a natočíme si jeden žltý papier, ktorý sme si už urobili. Prilepíme lepidlom a berieme ďalší žltý pásik, prilepíme o ten prvý pásik a začneme znovu točiť. A samozrejme to urobíme aj na tretom pásiku. A keď to už máme, zoberieme si zelený trávový pásik a nalepíme na žltý a začneme znovu točiť okolo púpavy. A už keď tak travičku trosku ohnite aby to lepšie vyzeralo.

pupava 1    pupava2    pupava3   pupavy4

Ako si vyrobiť slnečnicu.

 

Materiál na vyrobenie slnečnice:

1. lepidlo

2. nožnice

3. dve žlté papiere

4. čierny papier alebo čierna pena zo slúchadka

5. pravítko

6. ceruzku

Zoberieme si so sebou dve žlté papiere. Prvý žltý papier zložíme na polovičku a potom ho zložíme na polovičku ešte raz. Ďalej ho zložíme tak, že urobíme z papiera tak povediac trojuholník ale z dolu mu bude ešte trčať nezložená farba. Pozrite obrázok. Zoberte si pravítko a od vrcholu trojuholníka odmerajte 9cm a zaznačte si bod ceruzkou. Zoberte si nožničky a začnete strihať, aby ste vytvorili tvar kvetu. Nožničkami robte poloblúk a dostanete sa až ku vyznačenému bodu strihania. Pozrite obrázok. Ešte dole nestrihajte hneď od vrcholu trojuholníka ale naznačte si ceruzkou dve čiarky. Samozrejme si to potom otočíme a striháme ďalej až do spicu. Otvoríme to a vznikne Nám jeden žltý kvet. Tak isto budeme postupovať pri vyrábaný druhého kvetu. A tak už máme dve žlté kvietky. Špilkou každý jeden lupienok ohneme v strede. Zoberieme si lepidlo a lepidlom prilepíme obidve žlté kvietky ale tak, aby bolo vidno každý jeden lupienok. Do stredu kvietka nalepíte čierny kruh , ktorý si vystrihnete z čierneho papiera alebo keď máte staré slúchadla môžete použiť čiernu penu zo slúchadok a nalepíte do stredu kvietka. A už je to hotovo.

slnecnica1 slnecnica2 slnecnica3

Ako si vyrobiť kvietok zo slamkou.

Materiál na vyrobenie kvietka zo slamkou

  1. nožnice
  2. slamku
  3. žltý papier 10 x 10 cm
  4. biely papier 10 x 10 cm
  5. oranžový papier 10 x 10 cm
  6. červený papier 10 x 10 cm

Zoberieme si žltý papier a zložíme papier diagonálne z rohu o roh. Potom zložíme o ďalší roh a druhu stranu tak isto. Priložíme k tomu pre Vás obrázok. Potom zas zložíme na polovičku. Zoberieme si nožničky a začneme strihať oblúky, aby vznikol lupienok v tvare ako keby kvapky. A ešte koniec lupienka odstrihneme kúsok.

Tak isto budeme postupovať pri výrobe druhého kvietku z bieleho papiera. A tak isto aj pri výrobe oranžového kvietka a červeného. Zoberieme si slamku a ohneme ju. Začneme do slamky ukladať po jednom každý jeden kvietok je na Vás, že v akom poradí dáte. Slamku odstrihnite podľa tých červených čiar na slamke. Pridáme Vám k tomu tak isto obrázok aby ste mali prehľad o tom. Samozrejme môžete to tiež vyrábať aj v iných farbách. A ešte slamku môžete kľudne oblepiť zo zelenými pásikmi.

kvet kvet1 kvet2

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.