Pre lepší online zážitok používame cookies. Pomáhajú nám analyzovať návštevnosť, prispôsobiť reklamu a zvyšovať kvalitu služieb. Viac informácií a možnosti nastavenia tu.
Quillingova vaza s kvetom

Qullingové vázy

Vitajte pri mojom novom článku, kde budeme vyrábať rôzne typy váz. Spravte si radosť ,buď sebe alebo niekomu.

Qullingové vázy typ1:

Materiál na vyrobenie vázy:

 1.  farebný papier
 2.  lepidlo
 3. qullingová palička
 4. rolka od toaletného papiera
 5. nožnice
 6. ceruzku
 7. biely papier

Zoberieme si farebné papieriky, ktoré sme si pripravili k dnešnej výrobe. Najprv si ideme vyrobiť farebné kruhy z papierov. Berieme si napríklad žltý,červený,modrý a zelený pásik, ktorý sme si najprv museli zlepit dohromady. Myslela som to tak, že potrebujete najprv spojiť lepidlom dva červené pásiky dohromady. Samozrejme to urobíte aj na tie zvyšné pásiky. Takže teda ked sú tie dvojité pásiky zlepené dohromady , začneme ich všetky 4 farebné pásiky lepiť o seba. Potom zoberieme qullingovú paličku a začneme opatrne natačať na paličku všetky 4 zlepené farebné pásiky. Na konci zlepíme lepidlom. Je to na Vás, že ake farebné konbinácie si urobíte a nemusia byť štvorfarebné ale aj buď budete mat veľa farieb alebo málo. Ja som to robila aj pri štyroch aj pri troch dokonca aj pri dvoch. A ešte som dala do tej vázy aj tyrkysové kruhy. Takže kľudne si spravte ako Vy to uznáte za vhodné. Keď to už máte , vezmite si rolku a biely papier. Na biely papier obkreslite ceruzkou kruh okolo rolky a odstrihnite ho nozničkami. Spravíte si teda biely kruh, ktorý použijete na zakrytie otvoru od rolky. Potom si odstrihnete biely papier tak, aby sme zakryli rolku po celom obvode.  Prilepíme lepidlom papier o rolku. A nakoniec začnete lepiť na rolku farebné kruhy, ktoré ste si sámi vyrobili. A je to už hotové .A ešte ďalšia rada, keď nemáte doma rolky dá sa vyrobiť aj z kelimku od jogurtu. A samozrejme nemúsite len kruhy vyrábať ale dá sa aj z papierových listov, čí kvetov, srdcia alebo kocky.

Qulliungové vázy typ2 :

Quillingova vaza Quillingova vaza zaklad Quillingova vaza s kvetom

Ideme ešte vyrábať ďalšiu vázu.

Materiál na vyrobenie vázy

 1. lepidlo
 2. špilku
 3. noviny alebo časopisy
 4. farebné pásiky
 5. nožničky
 6. flaša
 7. fixka alebo vodové farby
 8. pravítko a nitka
 9. tvrdý papier

Zoberieme si naprv noviny ,ktoré odstrihneme na polovičku alebo papiere od časopisov a špilkou ich začneme točiť. Pozrite obrázok. Zoberieme si flašu a nožničkami alebo niečím ostrím odstránite časť flaše. Pravítkom odmeriate cm flaše a niťkou zas obvod.  Na tvrdom papieri ktorý budete točiť okolo flaše má takéto rozmery: 22cm obvod, výška 25 cm a šírka 10 cm. A nakoniec na papieri Vám vzniknú tri body, ktoré spojíte a vystrihnete.  Na flašu nanesiete lepidlo a vyrobený papier prilepíte o fľašu. Zo zvyšného papiera ešte vyrobíte kruh na zakrytie zo spodu. Aby Vám to dobre drzalo môžete použit aj zvyšné noviny a zalepit zo spodu. Teraz si zoberiete vyrobené novinoné špilky a lepidlom začnete prikladať všetko za sebou. Dbajte na to,  aby išli tak ako máte vystrihnutý papier.  Keď majú byť krátke odstrihnete ich nožničkami. Keď to už máte, zoberte si buď farebné fixky alebo vodobé farby a zafarbite novinové špilky. A vznikla Vám ďalšia úžasná váza. Iste máte aj dobrú fantáziu a nechcete mať takú nevýraznu vázu tak si kľudne vyrobte na ňu aj malé ružičky, kvietky ,slzy. Z novín sa dá ešte vyrobiť aj iná váza pri ktorej potrebujete veľa takých novinových špilok. Poďme sa teda na to pozrieť.

Novinove palicky Stacam noviny

Quillingové vázy typ3:

Materiál na vyrobenie vázy

 1. noviny
 2. lepidlo
 3. nožnice
 4. tvrdý papier
 5. pravítko
 6. fixka alebo vodové farby
 7. pero

Postup je rovnaký ako som písala už v článku o kúsok vyšie čo sa týka pri výrobe novinových špilkov. Zoberieme si tvrdý papier na ktorom si pravítkom odmeriame rozmer 6 x 6 cm. Budeme potrebovať dve. Do rohov  vystrihnutého štvorca nanesieme lepidlo. A lepidlom prilepime novinové špilky. Ale v jednom rohu bude dve. Následne nalepíte na špilky ďalší štvorec. A prilepíte o štvorec novinový papier a pri špilkach odstrihnete a zalepite. Zafarbite švorec ľubovolnou farbou pri ktorej ste si tak isto aj zafarbili novinové špilky. Špilky začnete točit okolo štvorca a prekladajte z jednej strany na druhu. Pozrite obrázok. Robíte to do vtedy, po kým všetko spotrebujete. Ku koncu to zastrčíte do vnútra, aby nič nebolo vidno. Dolepíte a už to je.

Lepim dno  vázy3.2 vázy3.3vázy3.4

Ak sa ti článok páčil, môžeš ma pozvať na kávu. Pomôžeš mi tak pri písaní ďalšich článkov. Ďakujem :)
Kategórie:Quilling

Ostatní práve čítajú:


Priestor pre tvoje myšlienky:

Použitím tohto formulára, súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov touto stránkou.
Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.